Jak oszczędzić na święta?

Zastanawiasz się, jak oszczędzić na święta? Sprawa nie jest prosta, jeśli jest się podatnym na różne sugestie, z którymi stykamy się na każdym kroku. Trudno przecież zaprzeczyć, że już dobrych kilka tygodni przed świętami zalewa nas fala reklam różnych artykułów, które przydadzą nam się podczas przygotowań do świąt – począwszy od artykułów do sprzątania, poprzez odzież, zabawki i żywność, aż po kosmetyki, dzięki którym będziemy piękniej wyglądać w magicznym okresie świątecznym.

Najważniejsze jest to, by dokładnie określić, których artykułów naprawdę potrzebujemy, by urządzić święta, a także ile prezentów musimy kupić i ile pieniędzy zamierzamy na nie przeznaczyć. Większość firm oferuje specjalne promocje na czas przedświąteczny – im więcej kupimy, tym większy rabat dostaniemy. Jednak ile z tych rzeczy naprawdę nam się przyda? Ubrania z wzorem nawiązującym do tradycji świątecznej wyglądają uroczo, ale ile razy je założymy? Przecież nie przydadzą się w pracy, nie założymy ich na spotkanie z przyjaciółmi. Przez długi czas – w najlepszym wypadku aż do następnych świąt – będą tylko zabierać miejsce w szafie.

A kosmetyki w świątecznych opakowaniach? Wyglądają uroczo, jednak za ich opakowanie zapłacimy extra pieniądze. Innym przykładem jest żywność. W okresie przedświątecznym planujemy kupić określone produkty, jednak będąc w sklepie, zazwyczaj skuszeni promocjami, zazwyczaj kupujemy dużo więcej, niż chcieliśmy. Kończy się tak, że na święta zaopatrzeni jesteśmy w dodatkowe produkty, których nikt nie lubi albo po prostu nie może już zjeść, ponieważ przez ostatnie dni zajmował się głównie jedzeniem.

Jeśli zastanawiasz się, jak uniknąć zbędnych wydatków na święta, po prostu zacznij racjonalnie podchodzić do tematu tego wyjątkowego czasu. Czy to, że zaopatrzysz się w mnóstwo różnych produktów sprawi, że świętowanie będzie lepsze? Może jednak lepiej unikać szału zakupów, które nie tylko rujnuje portfel, ale także zmęczy. Warto oszczędzić pieniądze, których wcale nie trzeba wydawać!

Redakcja przekaz-jpk.pl