Czy opłaca się kupować chemię domową w dyskontach?

0
435

Chemia domowa to jeden z artykułów niezbędnych, które kupuje się regularnie i w sporych ilościach przez cały rok. Nic więc dziwnego, że wiele osób próbuje na niej zaoszczędzić, jak tylko się da. Chemię domową można kupować dosyć tanio w kilku miejscach. Można dokonać zakupu w sklepie z chemią gospodarczą, w drogerii, w hipermarkecie, sklepie sprowadzającym chemię z Niemiec, a także w dyskoncie.

Popularność tej ostatniej kategorii sklepów sprawia, że to tam najczęściej szuka się produktów tego typu w okazyjnej cenie, jednak czy opłaca się kupować chemię domową w dyskontach? Jak wypadają one w porównaniu z innymi typami wymienionych sklepów? Co do sklepów z chemią gospodarczą, są one często najdroższą opcją, zwłaszcza wtedy, kiedy nie są one sklepami sieciowymi. Nieco lepiej ceny wyglądają w drogeriach. Co do hipermarketów, warto mieć na uwadze, że ceny w nich obowiązujące wcale nie są niższe od cen w innych sklepach, w tym sklepach osiedlowych i małych sklepach z chemią domową. Bardzo często ceny w hipermarketach są wręcz dużo wyższe.

Bardzo atrakcyjne na tle są sklepy sprowadzające produkty, w tym chemię domową, z Niemiec. Tam można bardzo tanio zaopatrzyć się w tego typu artykuły, jednak mają one dwa minusy względem dyskontu – dość ubogi asortyment oraz brak jakichkolwiek promocji.

To właśnie promocje są największą zaletą dyskontów. Dzielą się one na takie dostępne dla wszystkich, a także na zniżki oferowane jedynie osobom posiadającym aplikację mobilną danego dyskontu. W drugim przypadku cena niższa jest niemalże ciągła, a w drugim przypadku promocje trwają krótko, jednak kiedy już nastąpią, artykuł dany można nabyć w cenie bardzo niskiej – niższej nawet niż wynosi cena hurtowa. Wiele osób kupując chemię w promocji w dyskoncie, robi jej zapas na cały rok, a niektórzy kupują jej kilkuletni zapas.

Odpowiedź na pytanie, czy opłaca się kupować chemię domową w dyskontach, nasuwa się więc sama, a brzmi ona: warto, zwłaszcza podczas promocji. Poza nimi jednak inne opcje mogą być również atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here