Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

W co zainwestować 5000 złotych, aby szybko zarobić? Dwa sposoby na miarę XXI wieku

23 września 2019

Pieniądze mają, to do siebie, że trzeba zazwyczaj ciężko pracować, aby je zdobyć, a kiedy już uda się odłożyć pewną sumę, chciałoby się ją pomnożyć, aby zwiększenie ilości pieniędzy odbyło się niejako automatycznie, bez wielkiego nakładu siły, a przy tym by inwestycja była pewna. Klasyczne lokaty nie są już w ogóle atrakcyjne i coraz więcej osób mnoży pieniądze w inny sposób. Wiele osób też nie ma takiej ilości pieniędzy, by opłacało się umieszczać je na lokacie.

W co zainwestować 5000?

Wiele osób w dobie śmiesznie nisko oprocentowanych lokat coraz bardziej interesuje się kupnem, a następnie sprzedażą kryptowalut, co jest inwestycją pewną, jeżeli posiada się pewną podstawową wiedzę w tym zakresie. Osoby początkujące nawet nie muszą uczyć się o stojących za nimi technologiach, takich jak Blockchain, odkąd pojawiła się u nas opcja, jaką jest zakup kryptowalut w aplikacji Revolut. Pozwala ona na szybki zakup i wymianę kryptowalut. Kiedy wie się, że na przykład w styczniu Litecoin jest najtańszy w ciągu roku, a już nawet po trzech miesiącach zalicza ogromny skok, można łatwo pomnożyć pieniądze.

Te dwa sposoby zarabiania pieniędzy są niezwykle proste i bezpieczne, chociaż dopiero od niedawna Polacy mogą z nich skorzystać. Warto przetestować chociażby jeden z nich lub połączyć je w jedną strategię.

Bardzo popularną formą inwestowania jest też wynajęcie freelancera, który napisze dla nas na przykład ebooka lub stworzy inny produkt cyfrowy, który potem sprzedaje się na jednej z wielu platform. Króluje tu Amazon. Po sprzedaży jednego egzemplarza ebooka za trzy dolary, czyli około 12 złotych, po odprowadzeniu wszelkich prowizji dla Amazonu oraz podatku amerykańskiego i polskiego, ma się na rękę około 6 złotych. Ebooki na Amazonie sprzedają się niezwykle dobrze i każdy z nich przynajmniej się zwróci, zwłaszcza że cena napisania prostego, lecz rozchwytywanego ebooka to często wydatek na poziomie zaledwie 400 złotych. Wystarczy więc, że sprzeda się zaledwie 66 egzemplarzy, a wydatek już się zwraca. Później ma miejsce już tylko czysty zysk. Nierzadko zdarza się, że koszty zwracają się i kilkudziesięciokrotnie.

Redakcja przekaz-jpk.pl

Redaktorzy przekaz-jpk.pl to specjaliści z różnych dziedzin, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe i akademickie. Regularnie aktualizują swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i śledzenie najnowszych trendów, aby zapewnić, że nasze treści są nie tylko rzetelne, ale także aktualne i użyteczne. Nasze artykuły są starannie przygotowywane, aby dostarczyć czytelnikom kompleksowych i wyczerpujących informacji. Dbamy o to, aby każdy tekst był merytorycznie poprawny i pomocny, niezależnie od tego, czy dotyczy zarządzania finansami osobistymi, strategii biznesowych, nowych produktów bankowych czy metod rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

polisa na życie
auta używane
VW FS

Jesteś zainteresowany reklamą?