Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Kiedy warto wziąć auto na firmę ?

17 czerwca 2022 VW FS


Nie od dziś wiadomo, że wiele firm decyduje się skorzystać z możliwości leasingu auta. Mało kto jednak dokładnie zastanawia się nad tym, jakie są związane z tym zalety i wady. Co więc można zyskać, biorąc samochód na firmę, a także, z jakimi wiąże się to wadami? Warto się tego wszystkiego dowiedzieć, zanim złoży się podpis pod dokumentami. 

Najważniejsze zalety leasingu samochodu 

Z jakiego zatem powodu warto zainteresować się wzięciem samochodu w leasing? Jak się okazuje, wiąże się to z naprawdę ciekawym zaletami. W pierwszej kolejności wymienić trzeba o wiele mniejsze wymagania finansowe. Przedsiębiorstwo jest zdecydowanie łagodnie traktowane przez bank niż w przypadku klasycznego kredytu. Co więcej, firma biorąc auto w leasing nie zamraża swojego kapitału, który może dzięki temu wykorzystać na inwestycje i dalszy rozwój. Jeśli analizuje się zalety, które towarzyszą leasingowy, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę niższe koszta. Przedsiębiorstwo zostaje zwolnione z podatku PCC, a także z akcyzy samochodowej. Co więcej, po zakończeniu leasingu zawsze istnieje możliwość wykupu auta na bardzo atrakcyjnych warunkach. 

Niewątpliwą zaletą jest także dostępny kalkulator leasingu dostępny na: https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/kalkulator-finansowy.html. Umożliwia on sprawne policzenie, a także porównanie różnych ofert, co jest znacznie łatwiejsze i bardziej przejrzyste niż w przypadku np. kredytów. Olbrzymią zaletą, która przekonuje do leasingu większość przedsiębiorców, jest możliwość potraktowania swoich rat leasingu jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to ogromna zaleta i korzyść, której nie da się uzyskać w przypadku zwykłego kredytu. 

Czy leasing samochodu ma jakieś wady? 

Jak więc widać, leasing samochodu to naprawdę ogromne zalety, wobec których nie da się przejść obojętnie. Nie można jednak podjąć takiej decyzji bez upewnienia się, jakie wiążą się z leasingiem wady. Czy jakieś są, a jeśli tak, to jakie konkretnie? Jak można się domyślić, oczywiście leasing posiada pewne minusy. Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że przez cały okres leasingu nie jest się właścicielem danego pojazdu. Nawet jeśli spłaci się wszystkie raty, w dalszym ciągu nie staje się on własnością leasingobiorcy. Jest to możliwe dopiero po wykupieniu pojazdu. Kolejną wadą jest to, że pomimo formalnego nieposiadania auta, trzeba ponosić za niego pełny koszt ubezpieczenia. Co bardzo ważne, nie tylko zwykłego OC, lecz także AC, co jak wiadomo jest dość kosztowne. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że z racji tego, że nie jest się właścicielem danego pojazdu, zabronione jest jakiekolwiek jego modyfikowanie.

Redakcja przekaz-jpk.pl

Redaktorzy przekaz-jpk.pl to specjaliści z różnych dziedzin, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe i akademickie. Regularnie aktualizują swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i śledzenie najnowszych trendów, aby zapewnić, że nasze treści są nie tylko rzetelne, ale także aktualne i użyteczne. Nasze artykuły są starannie przygotowywane, aby dostarczyć czytelnikom kompleksowych i wyczerpujących informacji. Dbamy o to, aby każdy tekst był merytorycznie poprawny i pomocny, niezależnie od tego, czy dotyczy zarządzania finansami osobistymi, strategii biznesowych, nowych produktów bankowych czy metod rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

polisa na życie
auta używane
VW FS

Jesteś zainteresowany reklamą?