Strona główna
Bankowość
Tutaj jesteś

Dlaczego warto założyć dziecku konto bankowe?

7 września 2019

Każdego dnia dbamy o bezpieczeństwo oraz o zdrowie naszego dziecka. Staramy się, aby zdobywało wiedzę, rozwijało talenty oraz także uczyło się całkiem nowych umiejętności. A czy myśleliśmy o tym, aby założyć konto dla dziecka? Jeśli nie, to powinniśmy poznać argumenty przemawiające za tym, że konto bankowe dla dziecka jest strzałem w dziesiątkę.

Bez bankowości bardzo trudno sobie wyobrazić świat współczesny bez elektronicznej bankowości, bezgotówkowych transakcji, różnorodności bankowych produktów. Korzystanie umiejętne z nich oznacza życie łatwiejsze oraz może także przynosić korzyści realne. Warto zadbać o to, aby dziecko się oswoiło ze współczesnym światem bankowości, wyrobiło sobie nawyki właściwe czy też zobaczyło, że elektroniczna bankowość nie jest czarną magią, a niezwykle przydatnym narzędziem w życiu codziennym.

Niestety, ale Polski system oświatowy nie dostarcza człowiekowi młodemu wiedzy na temat produktów bankowych oraz finansowego systemu. Co więcej nie kształtuje postaw właściwych oraz umiejętności, chociażby w zakresie zarządzania budżetem, pomnażania oszczędności czy też troski o bezpieczeństwo środków zgromadzonych. Nastolatkowe są zdani na wiedzę zdobytą w sieci czy też zasłyszaną od kolegów.

Tymczasem wspólna dzieci i rodziców rozmowa o finansach może być elementem wręcz doskonałym rodzinnej integracji, odkrywania możliwości bankowości współczesnej. Można się podzielić z nastolatkiem swoją wiedzą jak i także zachęcić do korzystania z usług dostępnych. Najlepiej to zrobić na przykładach, chociażby opowiadają o wygodzie korzystania z płatniczych kart zamiast gotówki, o szybkości mobilnych płatności, o zaletach przelewów Blikiem na telefon.

Będzie to także doskonała wręcz okazja do zwrócenia dziecku uwagi na do pomnażania samych oszczędności, a inne do planów finansowania, samą różnorodność finansowych produktów, wskazania, że część służy wydatków sporych. Będziemy przy tym mogli wspomnieć, że wszelkie zobowiązania zaciągnięte spłacać należy w terminie, że nie można zaciągać bezkarnie nowych długów, aby spłacić nimi wcześniejsze.

Redakcja przekaz-jpk.pl

Redaktorzy przekaz-jpk.pl to specjaliści z różnych dziedzin, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe i akademickie. Regularnie aktualizują swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i śledzenie najnowszych trendów, aby zapewnić, że nasze treści są nie tylko rzetelne, ale także aktualne i użyteczne. Nasze artykuły są starannie przygotowywane, aby dostarczyć czytelnikom kompleksowych i wyczerpujących informacji. Dbamy o to, aby każdy tekst był merytorycznie poprawny i pomocny, niezależnie od tego, czy dotyczy zarządzania finansami osobistymi, strategii biznesowych, nowych produktów bankowych czy metod rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaki kredyt wybrać na remont mieszkania

Kredyt a wkład własny

7 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?