Darmowe prowadzenie konta

Konta bankowe to standard dzisiejszych czasów. Bardzo ułatwiają dostęp do finansów, dzięki nim bez wychodzenia z domu można załatwić wiele spraw i dokonywać płatności.

Czy konto może być prowadzone za darmo?


Powyższe pytanie zadaje sobie wiele osób otwierających własny rachunek. Odpowiedź oczywiście brzmi TAK! Każdy bank posiada szeroką ofertę kont dla swoich klientów.
W najlepszej sytuacji są studenci oraz młodzież. To właśnie dla nich jest najwięcej darmowych ofert. Nie zmienia to faktu, że również osoby starsze oraz ludzie po studiach mogą prowadzić je za darmo.


Konta bez opłat można podzielić na kilka grup. Pierwsza z nich to konta całkowicie darmowe. Niezależnie od posiadanych rachunków, ich otwarcie, prowadzenie a nawet zamknięcie jest bezpłatne. Klient nie musi się o nic martwić.


Często banki pobierają kilka kilka lub kilkanaście złotych za prowadzenie rachunku, jednak przy spełnieniu określonych wymagań, zwalniają klientów z tej opłaty. Zazwyczaj jest to wymóg jednej lub kilku płatności w ciągu miesiąca. Mogą być to zwykłe zakupy w supermarkecie bez określonej kwoty. Dzięki temu praktycznie każdy jest w stanie spełnić warunki promocji.

Niektóre banki wymagają wpływów na konto, aby prowadzenie ich było darmowe. Zazwyczaj są to niewielkie kwoty. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pracują. Dzięki wypłacie, którą co miesiąc otrzymujemy na konto, nie musimy się martwić o koszt prowadzenia rachunku. Osoby, które otrzymują pieniądze od swoich rodziców czy opiekunów również mogą spełnić te warunki.
Większość kont może być prowadzona za darmo. Banki robią wszystko, aby pozyskać jak najwięcej klientów, przez co tworzą bardzo atrakcyjne oferty.

Spełnienie warunków jest bardzo łatwe, dzięki czemu nie trzeba martwić się o koszty. Bardzo często banki dodają różne oferty oraz promocje, takie jak bony na zakupy, bonusy pieniężne lub zwiększone oprocentowanie na lokatach, aby uczynić swoje produkty bardziej opłacalnymi. Przy użyciu internetu i telefonu lub komputera, mamy darmowy i przede wszystkim wygodny dostęp do swoich pieniędzy.

Redakcja przekaz-jpk.pl