Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

PragmaGO.tech: Wsparcie zrównoważonego rozwoju firm

9 lutego 2024 Wsparcie zrównoważonego rozwoju firm


Zrównoważony rozwój to kwestia, o której powinna pamiętać każda firma, której zależy na konkurencyjności oraz osiąganiu coraz lepszych wyników. W związku z tym istotne jest oferowanie produktów i usług w taki sposób, by było to korzystne zarówno dla samej firmy, jak i jej otoczenia. Przykładem może być trend znany jako embedded finance. Na czym polega? Jakie usługi dla B2B warto wdrożyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega embedded finance?

Embedded finance to jeden z nowych trendów rynkowych coraz częściej wykorzystywany przez przedsiębiorstwa działające w różnych branżach. Na czym polega? Otóż, rozwiązanie to sprowadza się do zaszycia usług finansowych w produktach bądź usługach, które były oferowane przez firmę do tej pory. Przykładem mogą być aplikacje umożliwiające dokonywanie płatności za paliwo bez konieczności wchodzenia na stację benzynową, czy możliwość zamawiania jedzenia i płacenia za nie bez konieczności oczekiwania w kolejce. Embedded finance obejmuje również usługi związane z udzielaniem kredytów, czy pożyczek, które przyznawane są osobom decydującym się na zakup towarów na kredyt. Co istotne, możliwość te oferować mogą zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe.

Embedded finance – zalety

Embedded finance to rozwiązanie, które przynosi stosującym je firmom wiele różnych korzyści. Wymienić wśród nich należy przede wszystkim możliwość stworzenia jeszcze atrakcyjniejszej oferty, a co za tym idzie zwiększenia sprzedaży produktów bądź usług. Kwestią, na którą warto zwrócić także uwagę jest niewątpliwie wzrost lojalności klientów, ponieważ różnego rodzaju badania potwierdzają, że oferując im możliwość rozłożenia płatności na raty, czy skorzystania z odroczonej płatności zakupy są nie tylko większe, ale również częstsze. Co więcej, zdecydowanie więcej osób decyduje się w tym przypadku na ponowne skorzystanie z usług danej firmy, co przekłada się na przywiązanie klientów do marki.

Usługi dla B2B oferowane przez PragmaGo.tech

Chcąc zaoferować klientom rozwiązania w ramach strategii embedded finance warto zwrócić na usługi dla B2B oferowane przez PragmaGO.tech, które są dostępne na: https://pragmago.tech/pl/. Chodzi w tym przypadku między innymi o raty dla firm, czy odroczoną płatność dla klientów biznesowych, która pozwala stworzyć jeszcze atrakcyjniejszą ofertę, a co za tym idzie zwiększyć sprzedaż i zyskać nowych klientów. Ciekawym rozwiązaniem jest również finansowanie dostawców i podwykonawców, co pozwala jeszcze optymalniej zarządzać firmowym budżetem. Kto może skorzystać z tego typu usług? Otóż, istotne jest to, że mogą to być nie tylko przedsiębiorcy działający w branży e-commerce, ale również wszystkie inne firmy prowadzące sprzedaż w modelu B2B.

Podsumowując należy stwierdzić, że embedded finance to jeden z trendów, który doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju. W związku z tym warto zwrócić uwagę na usługi oferowane przez PragmaGO.tech, które są dostępne dla przedsiębiorców działających w modelu B2B.

Materiał zewnętrzny

Redakcja przekaz-jpk.pl

Redaktorzy przekaz-jpk.pl to specjaliści z różnych dziedzin, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe i akademickie. Regularnie aktualizują swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i śledzenie najnowszych trendów, aby zapewnić, że nasze treści są nie tylko rzetelne, ale także aktualne i użyteczne. Nasze artykuły są starannie przygotowywane, aby dostarczyć czytelnikom kompleksowych i wyczerpujących informacji. Dbamy o to, aby każdy tekst był merytorycznie poprawny i pomocny, niezależnie od tego, czy dotyczy zarządzania finansami osobistymi, strategii biznesowych, nowych produktów bankowych czy metod rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Drukarnia Cyfrowa w Łodzi
Wsparcie zrównoważonego rozwoju firm
Radca prawny

Jesteś zainteresowany reklamą?