Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

W jakich sytuacjach chroni Cię polisa na życie?

6 października 2022 polisa na życie


Bezpieczeństwo to istotna wartość dla wielu z nas. Chcemy czuć się bezpieczni w domu, pracy, na wakacjach. Zależy nam także na bezpieczeństwie naszych najbliższych. Choć na co dzień z pewnością się nad tym nie zastanawiamy, niebezpieczne zdarzenie może przydarzyć się każdemu z nas, nawet przy wykonywaniu najbardziej prozaicznych czynności. Posiadanie polisy na życie to sposób na to, by móc cieszyć się życiem i nie martwić się o bezpieczeństwo finansowe oraz przyszłość naszych najbliższych na wypadek, gdyby nas zabrakło. Warto mieć jednak świadomość, że polisa na życie jest w stanie zapewnić nam o wiele więcej. Dowiedz się, kiedy może Cię ochronić i jak wybrać najlepszy produkt.

Polisa na życie – podstawowy zakres ochrony

By móc lepiej zrozumieć działanie produktu, jakim jest polisa na życie, warto poznać podstawy na jej temat. Jak wspomniano, jest to rodzaj ubezpieczenia, który zapewnia niezbędne wsparcie finansowe rodzinie ubezpieczonego na wypadek jego śmierci, na przykład wskutek nieszczęśliwego wypadku. Jak to wygląda w praktyce?

Jeśli jesteś osobą ubezpieczoną i niespodziewanie ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi, Twoi najbliżsi wskazani w umowie ubezpieczenia otrzymają od towarzystwa niezbędne wsparcie, którego wysokość również określa podpisana przez Ciebie wcześniej umowa. Takie fundusze mają na celu przede wszystkim zapewnienie Twojej rodzinie spokoju i bezpieczeństwa finansowego po Twojej śmierci. Na polisę ubezpieczeniową może zdecydować się każdy. Jednak jej wybór w szczególności powinny rozważyć osoby, które posiadają poważne zobowiązania finansowe (np. kredyt hipoteczny) lub utrzymują finansowo pozostałych członków rodziny.

Poważne zachorowanie a polisa na życie

Przykład opisany powyżej to jedynie wariant podstawowy, jaki pokrywa polisa na życie. Warto wiedzieć, że jest to elastyczny produkt, który możemy rozszerzyć i dopasować w taki sposób, aby w jak największym stopniu odpowiadał naszym potrzebom. Polisa na życie to ubezpieczenie, które może chronić także nas, jako osoby ubezpieczone. Jednym z takich przykładów jest poważne zachorowanie.

Sytuacja, w której długo przebywasz w szpitalu lub mocno podupadniesz na zdrowiu ze względu na ciężką chorobę, nie jest dla Ciebie korzystna pod względem finansowym. W wielu przypadkach poważna choroba czy długa hospitalizacja uniemożliwia pracę. Dlatego też, aby w takich momentach nie martwić się o swoje finanse, a także zapewnić sobie i najbliższym spokojny byt, warto rozważyć zakup polisy na życie

Czy polisa na życie zapewni mi wsparcie po utracie pracy?

Podstawowy wariant polisy na życie to zabezpieczenie finansowe Twoich bliskich w momencie Twojej śmierci. Jednak jak już wspomnieliśmy, polisa na życie jest na tyle elastycznym rozwiązaniem, że w zależności od wariantu ochrony może chronić nas w różnych sytuacjach. Jedną z nich jest odszkodowanie w sytuacji utraty źródła dochodu. Niestety, w obecnych czasach zwolnienia zdarzają się bardzo często. Jednak dzięki takim dodatkowym środkom będziesz mógł stanąć na nogi i zyskasz dodatkowy czas na szukanie swojej nowej pracy. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja przekaz-jpk.pl

Redaktorzy przekaz-jpk.pl to specjaliści z różnych dziedzin, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe i akademickie. Regularnie aktualizują swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i śledzenie najnowszych trendów, aby zapewnić, że nasze treści są nie tylko rzetelne, ale także aktualne i użyteczne. Nasze artykuły są starannie przygotowywane, aby dostarczyć czytelnikom kompleksowych i wyczerpujących informacji. Dbamy o to, aby każdy tekst był merytorycznie poprawny i pomocny, niezależnie od tego, czy dotyczy zarządzania finansami osobistymi, strategii biznesowych, nowych produktów bankowych czy metod rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

polisa na życie
auta używane
VW FS

Jesteś zainteresowany reklamą?