Darmowy komponent

    • Do czego służy? Przekaz JPK służy do złożenia elektronicznego podpisu kwalifikowanego na przygotowanej wysyłce jednolitego pliku kontrolnego, a następnie wysłania pliku do systemu Ministerstwa Finansów. Umożliwia również odebranie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), oraz przeglądanie rezultatów wysyłki. Szczegóły zostały opisane w Instrukcji obsługi.
    • Dla kogo jest? Aktualnie głównie dla producentów oprogramowania zainteresowanych dokonywaniem wysyłki plików JPK bezpośrednio ze swoich programów. Producent może umożliwić swojej aplikacji zapis pliku w wymaganym przez Ministerstwo Finansów formacie XML a następnie uruchomić Przekaz JPK w celu podpisania wysyłki przez użytkownika i wysłania dokumentu. Szczegóły zostały opisane w sekcji Wdrożenie. W przygotowaniu jest wersja przekazu dla wszystkich użytkowników.
    • Ile kosztuje? Komponent jest całkowicie darmowy. Może z niego skorzystać każdy użytkownik, którego oprogramowanie zostało z nim zintegrowane.

Aktualności:

19-8-2016
Ministerstwo Finansów udostępniło aplikację kliencką do wysyłania plików JPK. Aplikacji nie można zainstalować pod starszymi wersjami Windows (np. XP) i jest ona, subiektywnie patrząc, skomplikowana w użyciu.

18-8-2016
Zdecydowaliśmy się dodać na tej stronie dodatkowa zakładkę Baza wiedzy z przykładowymi jednolitymi plikami kontrolnymi, których wysyłka do serwera Ministerstwa Finansów zakończyła się zwrotem UPO i kodu ‘200’. Aktualnie w bazie wiedzy znajdują się źródła XML następujących plików JPK: księgi rachunkowe, ewidencje VAT, ewidencja przychodów, faktury VAT, magazyn, oraz wyciągi bankowe. To powinno pomóc użytkownikom w generowaniu własnych plików.

5-8-2016
Wygląda na to, że system testowy JPK nie działa prawidłowo. Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiła się informacja, że ponownie można wysyłać dane testowe do serwera produkcyjnego – należy wtedy w NIP firmy wpisać same jedynki. Informacja jest na stronie specyfikacji interfejsów usług Jednolitego Pliku Kontrolnego

Comments are closed.